Změny v licencování Office 365 a Microsoft 365

Změny v licencování Office 365 a Microsoft 365

Vážení zákazníci, 

v reakci na obavy Evropské komise ohledně soutěžního chování na evropském trhu oznámila společnost Microsoft změny ve struktuře licenčních sad Microsoft 365 a Office 365 a Microsoft Teams. V důsledku této změny Microsoft vyčlení aplikaci Teams z běžných balíčků pro komerční zákazníky v Evropském hospodářském prostoru (EEA) a ve Švýcarsku.

Změny pro Enterprise licenční sady

Zákazníci, kteří nyní mají níže uvedená předplatná, budou moci tato předplatná v nezměněné podobě obnovovat (navyšovat počty, nebo snižovat počty při obnově komerčního závazku). Případně při obnově závazku budou moci přejít na novou sadu bez Microsoft Teams služby.

  • Office 365 E1/E3/E5
  • Microsoft 365 E3/E5

Zákazníci, kteří budou chtít pořizovat licenční sady Microsoft/Office 365 E1/E3/E5 od 1.10.2023 budou pořizovat tyto licenční sady bez Microsoft Teams a tuto službu budou pro uživatele případně přidávat pomocí samostatné uživatelské licence Microsoft Teams EEA.

Změny pro Enterprise licenční sady
 Doporučené koncové ceny bez DPH

 

Změny pro Business licenční sady

Business sady Microsoft 365 Business Basic/Standard/Premium zůstanou za stejnou cenu dostupné včetně MS Teams i po 1.10.2023 pro nová i stávající předplatná. Novinkou bude možnost pořízení uvedených sad bez MS Teams služeb za nižší cenu.

Business licenční sady
Stávající sady, které obsahují MS Teams. Doporučené koncové ceny bez DPH

 

Změny pro Business licenční sady
Sady, které neobsahují MS Teams. Doporučené koncové ceny bez DPH

 

Změny pro Frontline licenční sady

Stejně jako u Business licenčních sad i Frontline licence zůstanou za stejnou cenu dostupné včetně MS Teams i po 1.10.2023 pro nová i stávající předplatná. Novinkou bude možnost pořízení uvedených sad bez MS Teams služeb za nižší cenu.

Lze říci, že pro stávající zákazníky s předplatnými obsahující MS Teams se nic nezmění. Pouze při obnově se mohou případně rozhodnout přejít na levnější sadu bez MS Teams, pokud tuto službu nevyužívají.

Pro Enterprise zákazníky, kteří budou pořizovat sady 365 licencí a MS Teams po 1.10. 2023, dojde ke zdražení, kterému se dá předejít pořízením předplatného před říjnem 2023 s jednou licencí.

Všichni zákazníci, kteří budou pořizovat Microsoft/Office 365 nová předplatná od října 2023, budou muset řešit otázku, zda chtějí Microsoft služby včetně MS Teams.

Máte-li jakékoli dotazy, neváhejte se obrátit na svého obchodního zástupce naší společnosti nebo kontaktujte podporu.  

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru